یکشنبه 30 شهریور 1399   01:42:30
شکل گیری اولیه

تجهیز سیستم بانکی کشور به ساز و کار مناسب برای اتوماسیون و بکارگیری رایانه در بخش‌ها و لایه‌های مختلف خدماتی و عملیاتی در ابتدای سالهای دهه 70 بیش از پیش لازم می‌نمود. این مساله محرک اصلی برای تاسیس شرکتی تخصصی با تکیه بر ارائه خدمات به موسسات و سازمان‌های مالی و تجاری کشور بود.
با تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک در سال 1372 نوسازی و مدرنیزه کردن بخش‌های مختلف سیستم بانکی کشور وارد مرحله جدیدی شد. مرحله‌ای که طی آن با بهره‌گیری از خدمات و امکانات این بازوی فنی و اجرایی کارآمد، ساختار فرسوده و ناکارآمد سیستم بانکی کشور به تدریج تبدیل به سیستمی امروزی و کارآمد شد.

همچنین با سرمایه‌گذاری کلان برای تربیت نیروی انسانی متخصص، به مرور اندوخته‌ای ارزشمند از تجربه و تخصص در این زمینه شکل گرفت. تجربه و تخصصی که شرکت خدمات انفورماتیک همواره آن را اصلی‌ترین سرمایه و دارایی خود به شمار می‌آورد.
اجرای طرح اتوماسیون بانکی در بانک ملی ایران (1375) در سال‌های ابتدایی تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک آغاز شد. ضمن هموار کردن مسیر حرکت شرکت در جهت تبدیل شدن به یک سازمان کاملا تخصصی در زمینه خدمات‌دهی به بانکها و موسسات مالی، باعث شد تا شرکت اجزای اصلی سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و زیرساخت‌های مورد نیاز یک سیستم جامع اتوماسیون بانکی را در اختیار گیرد.
در طول بیش از دودهه فعالیت شرکت خدمات انفورماتیک همواره تلاش کرده تا با تولید، گسترش و تکمیل ابزارها و راه‌حل‌های مختلف اتوماسیون سیستم بانکی، مهم‌ترین موسسات مالی کشور را به فناوری روز مجهز نماید و مانع از عقب‌ماندگی بانکها در این زمینه شود.