دوشنبه 7 مهر 1399   13:28:14
سیستم تلفن بانک
 سيستم بانكداري SMS  سيستم پرداخت اينترنتي  سيستم بانك اينترنتي (سبا)
 سيستم تلفن بانك  سيستم موبايل بانك  

سيستم تلفن بانك
مقدمه
در حال حاضر دسترسي سريع مشتريان بانكها به اطلاعات حسابهاي خود و انجام امور مختلف بانكي در هر زمان و مكان از بديهي‌ترين نيازهاي آنان بوده كه با توجه به رشد شتابان فن ‌آورهاي ارتباطي و بسترهاي گوناگون مخابراتي،امكان آن فراهم شده است.در اين راستا سيستم تلفنبانك ابزاري قوي، سريع ودر دسترس مي‌باشد كه دارندگان حساب بانكي را قادر مي‌سازد از طريق يك تلفن معمولي يا موبايل از اطلاعت حسابهاي خود آگاه شده و عمليات بانكي محدودي را روي حساب خود انجام دهند. مشتريان با فرض دانستن شماره حساب و رمز حساب خود با سيستم تلفنبانك تماس گرفته و با شنيدن منوهاي صوتي گوياي سيستم و ورود ارقام شماره‌گيري (DTMF) وارد بخشهاي مختلف آن مي‌شوند و عمليات موردنظر را انجام مي‌دهند.

سريس‌هاي قابل ارائه مشترك كارت و حساب

اعلام مانده  
اعلام 3 گردش آخر
شامل اعلام مبلغ، تاريخ و شرح گردش
 
ارسال صورتحساب از طريق نمابر
چنانچه مشتري توسط دستگاه نمابر به سيستم زنگ زده باشد قادر خواهد بود ليست گردشهاي حساب خود را در محدوده زماني مورد نظر روي نمابر دريافت كند. به ازاي هر گردش مبلغ، شرح، محل انجام، شماره سند و ساير اطلاعات مورد نياز بانك درج مي‌گردد.
 

سرويس‌هاي قابل ارائه به حساب

اطلاع از وضعيت چك
با اين سرويس مشتري مي‌تواند از وضعيت چكهاي صادره خود مطلع گردد. اين وضعيتها شامل پاس شدن،برگشت شدن، عدم ارائه به بانك و مسدودي مي‌باشد.
 
تغيير رمز حساب
مشتري مي‌تواند رمز حساب 4 رقمي خود را به دلخواه تغيير دهد
 
انتقال حساب به حساب
با اين سرويس مشتريان مي‌توانند مبالغي را تا سقف معين در روز بين حسابهاي خود و ساير حسابهاي مشتريان همان بانك جابه‌جا كنند. با توجه به امكان سوء استفاده از اين سرويس بخصوص در حالت انتقال به حساب سايرين استفاده از One Time Password در اين حالت توصيه مي‌شود.
 

سرويس‌هاي قابل ارائه مختص كارت

اعلام مفقودي كارت
مشتري مي‌تواند در صورت مفقود شدن كارت خود، توسط سيستم تلفنبانك نسبت به اعلام مفقودي آن به سرعت اقدام نموده و از هر گونه سوء استفاده از آن جلوگيري كند.
 
پرداخت قبوض
امكان پرداخت و پيگيري پرداخت كليه قبوض خدماتي كه داراي شناسه قبض و پرداخت مي‌باشند توسط تلفنبانك ميسر است. پرداخت از طريق كارت عضو شتاب و رمز دوم آن صورت مي‌گيرد و به منظور سهولت در پرداخت قبض تلفن همراه ، گزينه جداگانه‌اي وجود دارد كه پرداخت قبض را بدون نياز به ورود شناسه قبض و پرداخت از طريق اطلاعات موجود ميسر مي‌سازد.