شنبه 29 شهریور 1399   10:32:38
سایت های بزرگ کامپیوتری

شركت خدمات انفورماتيك با تجربه راه‌اندازي چندين مركز رايانه‌هاي بزرگ (Mainframes) خدمات طراحي و راه‌اندازي مراكز رايانه‌هاي بزرگ را به سازمان‌ها و موسسات ارائه مي‌كند.
متخصصان و كارشناسان شركت پس از مطالعه نيازهاي اجرايي مشتري، همبندي سخت‌افزاري و پيكربندي تجهيزات مورد نياز را با هماهنگي مشتري تعيين و سپس نسبت به تامين سخت‌افزار مورد نياز در كوتاه‌ترين زمان ممكن اقدام مي‌كند.

شايان ذكر است كه اين شركت براي اولين‌بار در كشور رايانه‌هاي بزرگ IBM ES/9000 را به صورت قطعه‌هاي مجزا وارد نموده و تمام مراحل ساخت و آزمون و سپس نصب و راه‌اندازي آنها را به پايان رسانده است. اين رايانه‌ها هم‌اكنون در حال بهره‌برداري در بانك‌هاي مختلف كشور هستند.

در حال حاضر اين رايانه‌ها با سري جديد آي بي ام Zseries990 (Z990) جايگزين شده كه از   جمله رايانه‌هاي استاندارد جهاني در محيط‌هاي كسب و كاري و مناسب پردازش حجم بالاي تراكنش‌هاي آنلاين مي‌باشد. و نيز استفاده از دستگاه‌هاي جانبي حافظه مدل DMX100با قابليت ذخيره حجم بالاي داده‌ها و سرعت دسترسي مطلوب هم‌اكنون در حال بهره‌برداري و سرويس‌دهي به بانك‌هاي تحت پوشش مي‌باشد.

لازم به يادآوري است كه در اجراي طرح آزمايشي Mirroring
از داده‌هاي اصلي به طور همزمان در سايت بانك صادرات نيز اجرايي شده كه پيش نياز راه‌اندازي سايت‌هاي پشتيبان واقعي مي‌باشد.