1396/3/29 دوشنبه
تقدیر از شرکت خدمات انفورماتیک در مراسم رونمایی پرداخت الکترونیکی مبتنی بر NFC
بانک پارسیان در حضور دکتر ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی ج.ا.ا از دست اندرکاران راه اندازی سامانه پرداخت الکترونیکی مبتنی بر NFC از جمله شرکت خدمات انفورماتیک به دلیل نقش موثر این مجموعه در راه اندازی این پروژه قدردانی به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک این لوح به نمایندگی از شرکت به آقای مهندس کیارش شیدانی رییس گروه سیستم های  مشترک کارتی اهدا شد.
گفتنی است؛ از آنجا که پرداخت پول از طریق تلفن همراه ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای انتقال است، خدمت الکترونیک NFC قابلیت پرداخت پول از طریق گوشی‌های هوشمند را اجرایی می‌کند.
دراین راستا، کاربر اطلاعات مرتبط با کارت اعتباری خود را در گوشی ذخیره کرده و در زمان خرید، گوشی را به دستگاه NFC ‌خوان نزدیک می‌کند تا پرداخت انجام شود.
همچنین برای سهولت کار بیشتر معاملات نیاز به تصدیق ندارند اما در برخی موارد ممکن است، فروشندگان درخواست تایید هویت کنند.
مشتریان می‌توانند بدون نیاز به شماره‌حساب و کار با نرم‌افزارهای گوناگون و پیچیده‌ بانکی پرداخت خود را انجام دهند. در این خدمت نوین، همراه داشتن کارت‌های اعتباری الزامی نداشته و یادآوری رمز عبور نیز دراین راستا کاربردی ندارد.
در استفاده از این خدمت نوین الکترونیکی بانکی نگرانی‌ها از همراه نداشتن کارت بانکی و مراقبت از آن برای مشتریان به پایان می‌رسد و تنها همراه داشتن گوشی تلفن همراه کافی است تا هر زمان از شبانه روز و حتی روزهای تعطیل از خدمات بانکی مورد نیاز استفاده کنند.
همچنین مشتری برای امنیت بیشتر می‌تواند شماره پین ویژه خود را برای تایید نهایی در نظر بگیرد.